M I N O X I D I L

NAJLEPSZY SZAMPON DLA WYPADAJĄCYCH WŁOSÓW?

Prawie każdy producent szamponów twierdzi, że dzięki ich produktowi włosy stają się grubsze i mocniejsze. Ale prawda jest taka, że utrata włosów u mężczyzn jest spowodowana czynnikami wewnętrznymi, które są czymś więcej niż tylko głęboką skórą. To powiedziawszy, twój wybór szamponu może pomóc zatrzymać postęp wypadania włosów, rozwiązując kluczowy objaw: zapalenie.

Co to jest ketokonazol?

Ketokonazol jest składnikiem stosowanym w niektórych szamponach. Być może słyszałeś o tym w nazwie marki Nizoral .

Szampony Nizoral i inne zawierające ketokonazol mają właściwości przeciwgrzybicze , zmniejszając stan zapalny związany z łysieniem androgenowym (łysienie typu męskiego).

Teraz wiem, co myślisz: „ale utrata włosów u mężczyzn jest spowodowana DHT, a nie stanem zapalnym!”

To prawda. Obecne rozumienie łysienia typu męskiego polega na tym, że hormon dihydrotestosteron (DHT) wiąże się z mieszkami włosowymi, powodując ich kurczenie się i zaprzestanie wytwarzania włosów.

Ketokonazol zmniejsza zapalenie mieszków włosowych poprzez zmniejszenie mikroflory na skórze głowy, w szczególności grzyba Malassezia . To sprawia, że ​​jest to skuteczne leczenie łupieżu oraz wypadania włosów. Oprócz rozwiązania tego ważnego czynnika wypadania włosów, istnieją dowody sugerujące, że zmniejsza on również poziom DHT skóry głowy.

Jak skuteczny jest ketokonazol?

Różne badania kliniczne wykazały, że szampon ketokonazolowy pomaga w utracie włosów u mężczyzn. Jedno z badań wykazało, że jest tak samo skuteczny, jak leczenie wypadanie włosów minoxidilem.

„Działanie 2% szamponu KCZ [Ketokonazol] zostało porównane z działaniem szamponu niemedycznego stosowanego w połączeniu z 2% minoksydylem lub bez niego. […] Gęstość włosów, rozmiar i proporcje mieszków włosowych uległy prawie podobnej poprawie zarówno w schemacie KCZ, jak i minoksydylu ”.

Nie jest to cudowne lekarstwo, ale pomaga – zwłaszcza w połączeniu z innymi sprawdzonymi metodami leczenia wypadania włosów.

W rzeczywistości jest to jedna z „wielkich trzech” metod leczenia wypadania włosów – wraz z minoxidilem i finasterydem – które są zalecane na forach internetowych jako standardowy protokół zapobiegania wypadaniu włosów.

Jedną z rzeczy, które osobiście zauważyłem podczas używania szamponu ketokonazolowego, jest to, że prawie całkowicie eliminuje swędzenie skóry głowy .

O ile mi wiadomo, nie ma definitywnego dowodu na związek między wypadaniem włosów typu męskiego a swędzącą skórą głowy. Jednak szybkie wyszukiwanie w Google ujawnia wiele osób cierpiących na wypadanie włosów zgłaszających swędzącą skórę głowy w łysiejących miejscach. Gdybym musiał zgadywać, powiedziałbym, że jest to konsekwencja opisanego powyżej stanu zapalnego.

Chociaż jest to tylko anegdotyczny dowód, myślę, że to dodatkowo wspiera przypadek szamponu ketokonazolowego. Jeśli poradzi sobie z objawem wypadania włosów – swędzącą skórą głowy – może równie dobrze zająć się przyczyną .

Tak czy inaczej, warto spróbować, jeśli swędzisz skórę głowy!

Jak często muszę go używać?

Niektóre szampony ketokonazolowe – szczególnie Nizoral – mogą być dość ostre. Jeśli używasz Nizoral codziennie , może to poważnie wysuszyć włosy i skórę głowy.

Instrukcje dla Nizoral wskazują, że należy go stosować tylko dwa razy w tygodniu , ale niektórzy ludzie mogą uniknąć używania go częściej.

Dostępne są inne szampony zawierające ketokonazol!

Jednak to nie ketokonazol w Nizoral wysusza włosy i skórę głowy. Jest to spowodowane niektórymi innymi składnikami. Jeśli więc uważasz, że Nizoral jest zbyt szorstki dla włosów, warto wypróbować alternatywny szampon ketokonazolowy. Mogą być trudne do znalezienia w sklepach, ale można je łatwo znaleźć w Internecie.

Skutki uboczne

Ogólnie szampony ketokonazolowe są bardzo dobrze tolerowane, przy minimalnych skutkach ubocznych.

Zdecydowanie najczęstszym negatywnym skutkiem ubocznym jest opisany powyżej: suchość skóry głowy. Jeśli tak się stanie, spróbuj rzadziej używać szamponu ketokonazolowego lub zmień markę na inną.

Rzadziej występujące działania niepożądane obejmują:

Poważniejsze działania niepożądane mogą wystąpić po doustnym przyjęciu ketokonazolu. Ale chyba, że ​​pijesz szampon, nie martwiłbym się tym!

Najlepszy szampon do łysienia typu męskiego

Nie jest to cudowne lekarstwo, ale szampon ketokonazol jest skuteczną bronią w walce z wypadaniem włosów.

Istnieje wiele szamponów, które twierdzą, że zapobiegają utracie włosów typu męskiego , ale ketokonazol jest zdecydowanie najbardziej skuteczny.

Zmniejsza stany zapalne , zapobiega swędzeniu skóry głowy , a nawet może zmniejszać poziom DHT w skórze głowy.

Jest powód, dla którego jest to jeden z „wielkich trzech” sposobów leczenia wypadania włosów: działa.

Ale jeśli cierpisz na łysienie typu męskiego, nie spodziewaj się, że całkowicie zatrzyma wypadanie włosów. Szampon Ketokonazol najlepiej stosować w połączeniu z innymi sprawdzonymi metodami leczenia wypadania włosów.

Exit mobile version