M I N O X I D I L

OLEJ Z PESTEK DYNI SKUTECZNY W LECZENIU WYPADANIA WŁOSÓW

Badanie medyczne dowodzi, że olej z pestek dyni to skuteczne leczenie wypadania włosów.

Rzadko zdarza się, aby badanie medyczne przeprowadzało naturalne leczenie wypadania włosów. Ale ostatnia taka próba – przy użyciu oleju z pestek dyni – przyniosła zaskakujące wyniki. Badanie wykazało znaczny odrastanie włosów u leczonych. Jeśli więc szukasz naturalnych metod leczenia, oto wszystko, co musisz wiedzieć o stosowaniu olejku z pestek dyni do wypadania włosów .

Badanie: olej z pestek dyni na wypadanie włosów

W badaniu wpływu oleju z pestek dyni na wzrost włosów u mężczyzn z łysieniem androgenowym zbadano wpływ oleju z pestek dyni na mężczyzn z łysieniem androgenowym (łysienie typu męskiego) przez okres 24 tygodni. Badanym – 76 mężczyznom z łysieniem androgenowym – przydzielono losowo tabletkę z 400 mg oleju z pestek dyni lub placebo. Dwie tabletki miały być przyjmowane dwa razy dziennie; raz przed śniadaniem i raz przed obiadem. Proces został również podwójnie zaślepiony; ani badacze, ani badani nie wiedzieli, kto otrzymał olej z pestek dyni i kto otrzymał placebo.

Ten rodzaj próby uważany jest za „ złoty standard ” badań. Ponieważ nikt biorący udział w eksperymencie nie wiedział, który pacjent otrzymał leczenie, nie byłoby możliwe, aby wpływ miał wpływ na wynik.

Aby sprawdzić skuteczność każdego zabiegu, zastosowano następujące metody:

Czy olej z pestek dyni miał jakikolwiek wpływ na włosy?

Wyniki:

To rygorystycznie przeprowadzone badanie wykazało:

„Po 24 tygodniach leczenia samoocena wyniku poprawy i samoocena wyników satysfakcji w grupie leczonej PSO były wyższe niż w grupie placebo (p = 0,013; 0,003). Grupa leczona PSO miała więcej włosów po leczeniu niż na początku, w porównaniu z grupą placebo (p <0,001). Średni wzrost liczby włosów o 40% zaobserwowano u mężczyzn otrzymujących PSO po 24 tygodniach, natomiast wzrost o 10% zaobserwowano u mężczyzn otrzymujących placebo (p <0,001) ”

W porównaniu z placebo osoby leczone olejem z pestek dyni odnotowały znacznie lepsze wyniki. Zostało to potwierdzone za pomocą wszystkich czterech metod oceny.

Krótko mówiąc, jest to bardzo mocny dowód na to, że olej z pestek dyni może spowolnić – a może nawet odwrócić – wypadanie włosów .

Zdjęcia uczestników leczonych olejem z pestek dyni (reprezentatywne dla typowego wyniku pacjenta) wyraźnie pokazują lepszą grubość i gęstość włosów. W żadnym wypadku nie jest to cudowne lekarstwo , ale wyniki są imponujące.

W walce z wypadaniem włosów łatwiej jest utrzymać włosy niż spowodować ich odrastanie. Fakt, że pacjenci leczeni olejem z pestek dyni nie tylko zachowali swoje dotychczasowe włosy, ale dość wyraźnie przybyło nowych odrostów, sugeruje, że ma on poważny potencjał jako leczenie wypadania włosów.

Jak to działa?

„To badanie pokazuje, że suplementacja [olej z pestek dyni] w ciągu 24 tygodni ma pozytywny anaboliczny wpływ na wzrost włosów i że jest to spowodowane możliwymi skutkami hamowania 5-alfa reduktazy u pacjentów z łagodnym do umiarkowanego łysieniem typu męskiego”.

Chociaż próba tego nie przetestowała, autorzy sugerują, że wzrost liczby i grubości włosów obserwowany u osób leczonych olejem z pestek dyni może być spowodowany zmniejszonym poziomem reduktazy 5-alfa .

Dihydrotestosteron (DHT)

Reduktaza 5-alfa jest enzymem, który przekształca testosteron, męski hormon płciowy, w silniejszy dihydrotestosteron (DHT) . Uważa się, że DHT jest hormonem powodującym wypadanie włosów u mężczyzn.

Leki na wypadanie włosów na receptę, takie jak finasteryd i dutasteryd, działają również poprzez hamowanie reduktazy 5-alfa. Jednak u niektórych mężczyzn leki te mogą powodować negatywne skutki uboczne. W takim przypadku olej z pestek dyni może być preferowaną naturalną alternatywą.

To, czy olej z pestek dyni działa poprzez obniżenie poziomu DHT, dopiero się okaże. Istnieją jednak co najmniej dwa badania (badanie i badanie), które wykazały, że olej z pestek dyni zmniejsza rozmiar prostaty (co jest bezpośrednio związane z poziomem DHT ) u szczurów. Podobne wyniki zaobserwowano również u ludzi

Czy olej z pestek dyni jest tego wart?

Olej z pestek dyni jest niewątpliwie obiecującym sposobem na wypadanie włosów.

Niezależnie od tego, czy szukasz naturalnych metod leczenia wypadania włosów jako alternatywy dla leków na receptę, czy też chcesz wzmocnić istniejący schemat wypadania włosów, warto rozważyć olej z pestek dyni.

Po pierwsze, olej z pestek dyni jest bogaty w minerały i kwasy tłuszczowe, które przynoszą dużo innych korzyści oprócz włosów.

Po drugie, jest mało prawdopodobne, aby powodowało to skutki uboczne.

I wreszcie, omówione tutaj dowody sugerują, że naprawdę może mieć wymiernie pozytywny wpływ na włosy!

Exit mobile version