M I N O X I D I L

Stosowanie

U ludzi stosuje się roztwór 2% dla kobiet i roztwór 5% dla mężczyzn. Jednak 5% stężenie jest znacznie bardziej skuteczne. Stężenia 10% i 15% nie wykazują większej skuteczności, natomiast częściej występują skutki uboczne.

Minoxidil powinien być nakładany rano i wieczorem po 1-2 ml na suche włosy i rozprowadzany lekkim masażem, który sprzyja penetracji. Leczenie musi być utrzymane, ponieważ jeśli zostanie zawieszone, traci korzystny efekt. Dlatego, jeśli zdecydujesz się przerwać leczenie, włosy powrócą do początkowej sytuacji po około czterech miesiącach. Minoxidil nie leczy łysienia, jego funkcją jest utrzymanie i pobudzanie wzrostu włosów podczas jego stosowania. Po nałożeniu preparatu, należy zabezpieczyć skórę przed słońcem i / lub promieniami UVA oraz umyć dokładnie dłonie.

Stosowanie:

stosowanie Minoxidil-u

Efekty uboczne:

Czasami, na początku leczenia miejscowego minoxidilem, występuje znaczna utrata włosów, może ona wystąpić między drugim a ósmym tygodniem, co jest objawem przejściowym. Jest to znany efekt zrzucania, najsłabsze włosy wtedy odpadają.

Jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie wszyscy pacjenci cierpią z tego powodu. Objawy występują o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i odwracalnym przy zawieszaniu leczenia. Pacjenci zgłaszają miejscowe podrażnienie skóry, swędzenie, kontaktowe zapalenie skóry, suchą skórę i łuszczącą się skórę.

Przeciwwskazania:

  1. Jeśli jesteś uczulony na minoxidil.

  2. Jeśli istnieje jakakolwiek rana lub problem na skórze głowy.

  3. Obszary poddane działaniu substancji nie powinny być narażone na działanie słońca, ani na lampy ultrafioletowej (UVA).

  4. Leku tego nie można stosować u dzieci, młodzieży (poniżej 18 lat), ponieważ nie ma na ten temat przeprowadzonych badań.

Exit mobile version